NAŠE SLUŽBY

PRO DOMÁCNOSTI

Chcete se pustit do kompostování na zahradě a hledáte informace, které vám pomohou vyrobit co nejrychleji ten nejkvalitnější kompost na světě? Láká vás vermikompostování, ale nevíte jak to udělat, aby u vás žížaly byly šťastné (a pracovité)? Zajímá vás čtverečková zahrádka a další zázraky minimalistického zahradničení ve městě? Chcete se stát úspěšnými pěstiteli (a nadšenými konzumenty) klíčků a microgreens? Pokud jste alespoň jednou odpověděli ano, jste na správné adrese. Třídění bioodpadu, kompostování a městské zahradničení zkoumáme už téměř dvacet let a rádi své zkušenosti sdílíme a předáváme dál prostřednictvím tohoto webu, kde (jak doufáme) objevíte odpovědi na většinu otázek. Pokud jste nenašli, co jste hledali, neváhejte nás kontaktovat, společně problém vyřešíme.

JAK TŘÍDIT BIOODPAD? – informace, tipy, poradenství a pomůcky

Rozhodli jste se, že konečně začnete třídit bioodpad? Fandíme vám a uděláme všechno proto, aby vám právě tohle dobré předsevzetí opravdu vydrželo. Poradíme vám jak to udělat, aby vás bioodpad doma co nejméně obtěžoval a aby co nejdříve skončil tam, kam patří, tedy na kompostu. Tipy co a jak třídit a jak dál s bioodpadem nakládat najdete zde.

JAK VERMIKOMPOSTOVAT – informace, tipy, poradenství a vermikompostéry

Láká vás dobrodružství vermikompostování, ale máte z této chovatelské výzvy respekt? Chápeme. Pořídit si naráz tři stovky domácích mazlíčků, když jste doteď neměli ani morče, to chce odvahu!  Nebo už jste se do kompostování s pomocí kalifornských žížal pustili, ale nejste si jistí, že všechno probíhá tak, jak má? Projděte si náš návod na vermikompostování krok za krokem a zkontrolujte, zda u vás mají žížaly optimální podmínky k životu! Všechny informace o vermikompostování najdete přehledně zde.

JAK KOMUNITNĚ KOMPOSTOVAT – informace, tipy, poradenství a komunitní kompostéry

Líbí se vám představa, že se do kompostování vrhnete společně se sousedy? Oni to třeba mají podobně, jen někdo z vás musí udělat první krok. Podívejte se, co všechno tohle hobby obnáší, a zjistěte, zda je komunitní kompostování to pravé právě pro vás. Pokud ano, neváhejte! Obraťte se na nás a my vás nakontaktujeme na kompostáře z blízkého okolí, pomůžeme vám oslovit sousedy a zjistíme, jaké máte možnosti, pokud byste chtěli společně získat komunitní kompostér. Více informací o komunitním kompostování najdete zde. A nezapomínejte, že kam se napře síla, tam se pohne svět!

JAK KOMPOSTOVAT NA ZAHRADĚ – informace, tipy, poradenství a zahradní kompostéry

Kompostování je nejstarší a nejtradičnější recyklační metoda jakou si umíte představit. Zahradní kompostéry a komposty se dědí z generace na generaci stejně jako zaručené návody na to, jak kompostovat co nejefektivněji. Ve skutečnosti je těch opravdu důležitých pravidel, která je pro úspěch kompostování nutné dodržet, jen pár. Více informací jak správně kompostovat na zahradě najdete zde.

NÁŠ TIP: Na našem blogu v sekci Příběhy kompostů objevíte řadu příkladů „dobré praxe“ posbíraných během čtrnácti ročníků soutěže o nejlepší kompost – Miss Kompost.

JAK INTENZIVNĚ PĚSTOVAT NA MALÝCH PLOCHÁCH – vyvýšené záhony na balkón i na zahradu, čtverečková zahrádka – informace, tipy, poradenství

Žijete ve městě v bytě bez zahrádky? Zdálo by se, že o zahradničení si můžete nechat jen zdát, ale opak je pravdou: Vyzkoušejte městské minimalistické pěstování, kterému se daří i na okenních parapetech, kde můžete třeba uprostřed zimy pěstovat microgreens nebo bylinky v květináčích. Nebo máte větší ambice? Vyvýšený záhon funguje i na balkóně nebo na předzahrádce. Stačí ho naplnit „správným“ substrátem, rozdělit na čtverečky a můžete se pustit do práce, která vám přinese až tři sklizně během jedné sezóny. Nevěříte? Získejte víc informací a přesvědčte se zde.

VÝZVA – #MISSKOMPOST 2022

Soutěž Miss Kompost jsme na podporu kompostování vymysleli už v roce 2005. Přes pět set kompostů a kompostérů, které nám do ní soutěžící během třinácti ročníků poslali, nás utvrdilo v tom, že je kompostování ve skutečnosti mnohotvárný a inspirativní způsob, jak smysluplně naložit skoro s polovinou odpadu, který dnes a denně produkujeme. Zároveň vnímáme, že se u nás přístup ke kompostování během let mění k lepšímu. I proto jsme klasickou retrosoutěž v letošním roce přetransformovali v modernější výzvu. Jejím cílem není jen odpovědět na to, který kompostér je v zemi zdejší nejhezčí a nejkrásnější, ale spíš představit lidi, pro které je kompostování víc než jen rostoucí hromada v odlehlém koutě zahrady a kteří je vnímají v širších souvislostech. K naší výzvě se nyní můžete přidat i vy, zabere vám to jen pár minut! Více informací najdete zde.

NAŠE DALŠÍ SLUŽBY:

PRO ŠKOLY A ŠKOLKY

PRO OBCE

PRO FIRMY