Jak na to

JAK NA TŘÍDĚNÍ ORGANICKÉHO MATERIÁLU

Také vás štvou přetékající černé popelnice? A víte, že by mohly být nejméně o třetinu lehčí?   Poradíme vám jak na to: Stačí z nich vytřídit bioopad! Místo aby putoval na skládku (kde produkuje skleníkové plyny a kyselé výluhy) nebo do spalovny (kde špatně hoří), můžete ho sami kompostováním přeměnit v úrodné hnojivo. Ukážeme vám, co vytřídit i jak s organickým materiálem naložit!

JAK NA KOMUNITNÍ KOMPOSTOVÁNÍ

Nevlastníte zahradu, ale přesto se chcete do třídění a kompostování svépomocí pustit? Víte, že díky speciálním komunitním kompostérům už mohou občané v řadě obcí a měst kompostovat „po sousedsku“? Spolehněte se na nás! Na komunitním kompostování „děláme“ od roku 2004, kdy se v naší dílně urodil první český komunitní kompostér SIVA. Sdílení kompostérů je cirkulární, prospěšné i zábavné. Poradíme vám jak na to! Chcete se zapojit?

JAK NA VERMIKOMPOSTOVÁNÍ ZA POMOCI ŽÍŽAL

Kompostovat se dá i v té nejmenší kuchyni na světě! Stačí si pořídit žížalí farmu, které se říká vermikompostér, a za pár měsíců zvládnou (speciálně vyšlechtěné) kalifornské žížaly zpracovávat veškerý organický odpad z vaší domácnosti. Naučíme vás vermikompostér založit a poradíme vám, jak se o žížaly postarat tak, aby se jim u vás dařilo. Do tří měsíců zdvojnásobí svůj počet a začnou vyrábět žížalí čaj a vermikompost – hnojivo, které ocení vaše pokojové i balkonové květiny.

JAK NA ZAHRADNÍ KOMPOSTOVÁNÍ

Na vaší zahradě se ještě nekompostuje? Nebo se o to pokoušíte, ale výsledky i přes veškerou snahu neodpovídají vašim představám? Víte, jak vybrat kompostér, aby svým objemem, vzhledem i fungováním přesně padl do vaší zahrady? Máme pro vás pár praktických vychytávek, díky nimž budete zanedlouho vyrábět vlastní kompost, bez kterého se napříště vaše zahrada neobejde!

JAK NA INTENZIVNÍ PĚSTOVÁNÍ NA MALÝCH PLOCHÁCH

Žijete ve městě, v bytě bez zahrady, a přesto byste se rádi pustili do skutečného zahradničení? Právě pro vás je určená metoda, kterou jsme si podle anglického Square Foot Gardening česky pojmenovali čtverečková zahrádka. Díky speciálnímu složení substrátu a rafinovanému rozdělení pěstební plochy na čtverečky můžete dosáhnout velkých výnosů i ze záhonku o velikosti 1 m², který se vejde na každý balkón i terasu. V naší lesní školce jsme vyzkoušeli, že čtverečkování zvládnou i docela malé děti!

Přejít nahoru
Skip to content